Jak samemu zrobić świeczkę zapachową?

Jak samemu zrobić świeczkę zapachowąOkazuję się, że każdy może zupełnie samodzielnie przygotować świeczkę i to na dodatek nawet zapachową. Większość rzeczy, które są do tego potrzebne znajdziemy bez większego problemu w domu. To naprawdę dobra zabawa, a poza tym można zrobić taką świeczkę i o takim zapachu, jaką się tylko chce.

Pachnące świece nadają wnętrzom przyjemną atmosferę, zarówno ze względu na swój wygląd, jak i na zapach. Poza wymagają pozbyć się woni papierosów czy innych niezbyt przyjemnych zapachów. Żeby samemu zrobić świecę zapachową należy rozpuścić w rondelku kawałki starych, niedopalonych świec. Jeśli mamy kuchenkę elektryczną rondelek stawiamy bezpośrednio na niej, natomiast w przypadku kuchenki gazowej należy go umieścić w naczyniu z wodą. W przeciwnym razie wosk wyparuje. Kiedy już się rozpuści można dodać kredkę woskową w wybranym kolorze oraz ulubiony olejek zapachowy. Poza tym można dosypać wanilię, cynamon, imbir, goździki itp. Teraz potrzebna jest forma. Można ją zrobić z kartony po soku. Trzeba tylko obciąć jego kawałek, dobrze wymyć i wysuszyć. Jeśli chcemy, żeby świeca była ozdobiona, na przykład muszelkami, ziarenkami kawy czy plasterkami cytrusów, trzeba je przytwierdzić za pomocą wosku do ścianki kartonu.

Żeby uzyskać knot można użyć podłużnej świecy, która umieszcza się na środku formy. Jednak oczywiście można też po prostu wyciąć z niej knot. Kolejny krok to wlanie wosku. Wlewamy całość lub dzielimy wosk na kilka części i każdą zabarwiamy na inny kolor. Wówczas pomiędzy kolejnymi porcjami trzeba odczekać, aż poprzednia część całkiem zastygnie. Jeśli zrobimy taką kilkukolorową świece, to będzie nas cieszyła nie tylko tym, że roztacza ładny zapach w całym pokoju, ale także swoim wyglądem. Kiedy wlejemy już cały wosk do formy trzeba poczekać aż wszystko zastygnie. Potem wyciągamy świecę, wyrównujemy nożykiem kanty i już możemy ją zapalić. Używanie zapachowych świec można poradzić każdemu, kto chce się pozbyć zapachu wilgoci, stęchlizny, spalenizny, papierosów czy jakiejkolwiek innej niemiłej woni. Oczywiście można ich używać również wtedy, gdy chcemy po prostu aby ładnie pachniało. Dzięki olejkom eterycznym będą pełniły taką funkcję nawet kiedy nie będą zapalone.

(Visited 102 times, 3 visits today)