Jak samemu zrobić dywan?

Jak samemu zrobić dywanPoszukując niedrogich pomysłów na oryginalne ozdobienie pokoju, warto wziąć po uwagę własnoręcznie zrobiony dywan. Z pewnością wymaga to trochę czasu i cierpliwości, ale nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Wystarczy skorzystać z jednej z poniższych propozycji.

Samodzielna aranżacja wnętrz może polegać nie tylko na ich urządzaniu, ale także na odnawianiu i wykonywaniu różnych rzeczy. Przykładem jest dywan z pomponów. Zaczynamy od zrobienia odpowiedniej ilości pomponów, najlepiej w różnych kolorach. W tym celu potrzebne są dwa tekturowe kółka, w których wycinamy mniejsze kółka, łączymy ze sobą i owijamy włóczką. Następnie przecinamy wszystkie nitki na brzegach i obwiązujemy kawałkiem włóczki pomiędzy kółkami. Wyrównujemy pompon nożyczkami. Powtarzamy to tyle razy, ile potrzebujemy pomponów. Kiedy będą już gotowe łączymy je za pomocą grubej igły i sznurka lub żyłki. Ewentualnie można je przytwierdzić do podłoża z siateczki lub grubszej tkaniny. Natomiast wełna może się przydać również do zrealizowania innego pomysłu, który polega na zrobieniu dywanika na szydełku. Najlepiej wykorzystać tutaj metodę pętelkową, która jest stosunkowo prosta do opanowania. Najczęściej powstają w ten sposób okrągłe dywaniki. Jeśli ktoś lubi robić na drutach może również wykonać dywan w taki właśnie sposób. Dywaniki z wełny powstają poza tym na dużych krosnach.

Wiadomo, że z filcu można robić ciekawe dekoracje do mieszkania. Okazuje się jednak, że możliwe jest również wykonanie filcowego dywanu. Możliwości są dwie – albo wykorzystujemy do tego kulki, albo arkusze. W pierwszym przypadku można postępować podobnie jak z dywanem z pomponów. Natomiast jeśli chcemy zrobić dywanik z wykorzystaniem arkuszy filcu wybieramy jeden z nich, który będzie podstawą i naklejamy na niego wzory w innych kolorach. Ewentualnie można też powycinać jakieś ciekawe kształty. Inny pomysł, to łączenie ze sobą różnych fragmentów filcu. Samodzielne wykonywanie dywanów, szycie narzut, renowacja mebli i tym podobne czynności, mogą dać naprawdę bardzo dużo satysfakcji. Dzięki nim czujemy się kreatywni i potrzebni, a nasz wnętrza nabierają niepowtarzalnego charakteru.

(Visited 1 043 times, 5 visits today)