Jak samemu zrobić bukiet ślubny?

samodzielne-wykonanie-bukietu-slubnegoZazwyczaj bukiety ślubne dopasowane do kreacji jak też wiązanki dla druhen zamawia się w kwiaciarniach. Tak jest łatwiej, szybciej no i nie trzeba zaprzątać sobie głowy dodatkową rzeczą do załatwienia. W końcu państwo młodzi i tak mają bardzo wiele spraw na głowie, przed ich najważniejszym dniem w życiu, więc wykonanie bukietu czy też stroika na rękę dla pani młodej pozostawiają specjalistom w tej dziedzinie. A trzeba przyznać, że ta branża się bardzo rozwinęła w ostatnich latach. W poszukiwaniu nowych pomysłów i inspiracji powstają niebanalne bukieciki ślubne, które cieszą się bardzo dużym uznaniem szczególnie ze względu na ich modny i nowoczesny charakter.

Każda ceremonia zaślubin jest ważna i przygotowywana z ogromną pieczołowitością, zatem jeśli można pozwolić sobie na coś nietypowego i niebanalnego, młodzi ludzie decydują się na to. Przeglądając katalogi z kwiatowymi dekoracjami na ślub znajdą fajne pomysły nie tylko na bukiet, który prócz standardowego kształtu może być wykonany w formie wachlarza bądź torebki, ale też całościowe pomysły na przystrojenie samochodu ślubnego, kościoła i sali weselnej. Rzecz jasna to spore ułatwienie, ale gdyby tak wygospodarować odrobinę czasu i pokusić się o własnoręcznie wykonanie bukietu ślubnego, to czy nie byłby to fantastyczny pomysł? Z pewnością o wiele tańszy, a na dodatek jaka to satysfakcja wziąć do ołtarza bukiet przez siebie zrobiony. Nie trzeba do tego ani specjalnych umiejętności, ani też drogich materiałów. Prosta kompozycja z kwiatów jednego rodzaju nie nastręczy zbyt wiele trudności. Ponadto nawet tak wykonany bukiet będzie odpowiedni do większości kreacji ślubnych, jak też dopasuje się do każdej kobiecej sylwetki.

Potrzebne będą:

  • kwiaty najlepiej o twardej łodydze – polecane róże 30-40 szt
  • wazon z wodą
  • papierowy ręcznik
  • taśma florystyczna w kolorze łodygi kwiatowej
  • dekoracyjna wstążka
  • nóż i nożyczki
  • kilka gumek recepturek
  • papier do pakowania lub bibuła

Z łodyg kwiatowych usuwamy kolce i liście. Ich końce zanurzone w wodzie obcinamy pod ostrym kątem około 4 cm od dołu. Kwiaty podczas wykonywania bukietu najlepiej trzymać w chłodnej, ale nie lodowatej wodzie. Układanie kwiatów powinno wyglądać tak, że w jednej ręce trzymamy bukiet a drugą dobieramy kolejno kwiaty. Jeśli są różnobarwne staramy się je ułożyć tworząc harmonijny motyw. Najpierw układamy cztery kwiaty w kwadrat a następnie formujemy kopułkę, wokół nich kolejne układając nieco niżej. Uzyskuje się wtedy efekt kuli. Łodygi kwiatowe należy następnie złączyć taśmą florystyczną dosyć ciasno. Najlepiej zacząć ok. 5 cm poniżej kwiatów. Końce łodyg należy przyciąć na równą długość a następnie owinąć je bibuła lub papierem do pakowania po czym przymocować go gumkami.

Najlepiej wykonać bukiet rano przed ceremonią zaślubin wtedy będzie najświeższy i długo wytrzyma.

(Visited 3 times, 1 visits today)