Jak samemu tanio odnowić pokój?

odswiezenie-pokojuNie po raz pierwszy okazuje się, że nie potrzeba wielkich nakładów finansowych by zrobić coś dobrze i efektownie. Zasada ta świetnie sprawdza się przy odświeżaniu, odnawianiu i remontowaniu wnętrz.

Farba do malowania, kilka bibelotów do zrobienia dekoracji i ciekawy pomysł na przerobienie starych mebli – to w zupełności wystarczy by urządzić fajny pokój.

Jeśli planujemy malowanie pokoju powinniśmy rozpocząć pracę od zredukowania wszelkich zanieczyszczeń i zabrudzeń. Zerwijmy zniszczone tapety i zdrabmy farbę. Ściany powinny być czyste i równe – to znacznie ułatwi nam malowanie pokoju lub nakładanie tapety czy też fototapety. Zanim rozpoczniemy malowanie powinniśmy usunąć wszystkie tłuste plamy a następnie zmatowić je przy użyciu papieru ściernego. Sufit z kolei dobrze pokryć gładzią gipsową. Dużo lepszy efekt malowania uzyskamy, kiedy wygładzimy także ściany. Przed malowaniem możemy jeszcze odnowić fronty drzwi oraz grzejników. Wystarczy użyć do tego farby emulsyjnej.

Przed rozpoczęciem prac wybierzmy odpowiedni kolor do pokoju młodzieżowego, sypialni czy też salonu. W tym pierwszym najlepiej sprawdzą się jasne kolory, które optycznie znacznie powiększą wnętrze. Modne kolory ścian to połączenia dwóch lub nawet trzech barw. Mogą one ze sobą kontrastować, ale mogą też różnić się od siebie zaledwie jednym, dwoma odcieniami.

Nie musi kupować nowych mebli by zmienić wystrój wnętrza. Czasami wystarczy przestawić meblościankę na inną ścianę lub zmienić ustawienie łóżka by uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Możemy też pokusić się o samodzielnie zrobienie mebli. Trudne? Niekoniecznie! Niewielkie stolik na kawę można zrobić np. ze starego wazonu i talerza, łóżko przy pomocy palet a regał na książki z pudełka po butach. Zdobienie mebli jest zajęciem czasochłonnym, ale jednocześnie wciągającym. A kiedy goście oglądając Twój nowy pokój zapytają, gdzie kupiłeś taki fajny regał, będziesz mógł pochwalić się swoimi umiejętnościami dizajnerskimi.

(Visited 21 times, 1 visits today)