Jak samemu ozdobić paznokcie u nóg?

Jak samemu ozdobić paznokcie u nógPodczas zimowych miesięcy, kiedy nosimy całe buty, nie poświęcamy aż tak wiele czasu i uwagi ozdabianiu paznokci u stóp. Natomiast kiedy zbliża się lato większość Pań sprawdza nie tylko jakie sandały czy klapki będą w danym sezonie najmodniejsze, ale również jaki pedicure warto sobie sprawić.

Zanim kobieta zdecyduje się jak pomalować paznokcie u nóg, zwykle sprawdza jakie kolory są w danym momencie najmodniejsze. Wybierając się na urlop można pomyśleć o hybrydowym manicure oraz pedicure, które będą utrzymywać się na paznokciach przynajmniej 14 dni. Wymaga to wizyty w salonie kosmetycznym, który oferuje tego typu usługi. Musi on dysponować odpowiednimi kosmetykami oraz akcesoriami do paznokci, a także lampą UV. Są jednak osoby, które z różnych względów wolą malować paznokcie samodzielnie. Z pewnością jest to tańsze, można też zmieniać kolor kiedy tylko ma się na to ochotę. Istnieje również dość trwałe rozwiązanie, które można zastosować w domu – chodzi tutaj o lakiery CND Vinylux, które utrzymują się na paznokciach przez tydzień. Utwardzają oraz utrwalają się one pod wpływem naturalnego światła, bez konieczności użycia lampy UV. Natomiast oprócz lakieru należy zastosować również specjalny preparat nawierzchniowy CND Vinylux Weekly Top Coat.

Kiedy wiadomo już czym najlepiej malować paznokcie, trzeba się zastanowić nad rodzajem pedicure. Wiele pań wybiera żywe, modne kolory, które pasują do ich karnacji. Oczywiście można również spróbować wykonać french pedicure. Jest dosyć pracochłonny, ale za to prezentuje się naprawdę efektownie. Podobnie jest zresztą w przypadku pedicure dwukolorowego czy wszelkiego rodzaju wzorków – kropek, pasków, kwiatuszków itd. Jeśli ktoś ma odpowiednią wprawę oraz zdolności można spróbować namalować je ręcznie, używając do tego cieniutkiego pędzelka lub nawet specjalnego narzędzia. Można też naklejać kryształki lub korzystać z folii transferowych. Opcje są więc różne, trzeba tylko znaleźć trochę czasu i zapału. Zwykle niezbędna jest również cierpliwość. Rzeczy niezbędne do ozdobienia paznokci u nóg można kupić w sklepie internetowym z lakierami i akcesoriami do paznokci.

(Visited 83 times, 1 visits today)