Jak przygotować romantyczną kąpiel?

kapiel-dla-ukochanejWalentynki są świętem, które przypadają zimową porą. Z tego względu warto pomyśleć o sposobach, które pomogą nam skutecznie rozgrzać atmosferę w walentynkowy wieczór. Kiedy za oknem będzie mroźno i śnieżnie, dla swojego ukochanego można przygotować ciepłe walentynkowe jedzenie, a następnie z kuchni przenieść się do łazienki, gdzie będzie na nas czekać romantyczna kąpiel.

Przygotowanie romantycznej kąpieli na pewno nie zajmie nam wiele czasu, a dzięki temu można spędzić wieczór w naprawdę wyjątkowy sposób. Zanim jednak zabierzemy się do organizowania walentynkowej kąpieli dla dwojga, warto zadbać o to, aby nasza łazienka lśniła czystością. Należy wyczyścić nie tylko wannę, ale także płytki, umywalkę oraz wszystkie inne sprzęty znajdujące się w naszej łazience. Gdy etap sprzątania będziemy mieć już za sobą, wówczas możemy przystąpić do zebrania dodatków, które dodadzą romantyzmu naszej kąpieli.

W tym celu warto sięgnąć na przykład po płatki róż, gdyż w bardzo szybki sposób pozwolą nam one zbudować romantyczną atmosferę. Na stoliku obok wanny warto z kolei umieścić szampana i pudełko ulubionych czekoladek. Niezbędnym elementem każdej romantycznej kąpieli dla dwojga jest także piana. Jej zrobienie nie jest trudne, gdyż wystarczy dodać nieco płynu do kąpieli w trakcie napełniania wanny wodą. Warto jednak zadbać, aby zapach był miły i przyjemny. Można sięgnąć po płyn do kąpieli o zapachu wanilii, który będzie miał działanie pobudzające. Zrezygnujmy natomiast ze zbyt intensywnych zapachów, na przykład świerkowego, gdyż takie aromaty nie są lubiane przez każdego.

Ciekawym dodatkiem do romantycznej kąpieli we dwoje może być także odpowiednio dobrana sól. Ponadto do wody można dodać kilka kropel olejku zapachowego, który sprawi, że cała łazienka wypełni się cudownym zapachem. Może to być na przykład olejek o zapachu lawendowym, różanym bądź jaśminowym. Poza tym w całej łazience warto ustawić świeczki – powinno ich być dużo i w różnych miejscach. Blask świec doskonale pomaga zbudować romantyczną atmosferę. Trzeba jednak ustawić je w miejscach, w których nie będą one narażone na strącenie – w przeciwnym razie romantyczna atmosfera może prysnąć w mgnieniu oka.

Nieodzownym elementem walentynkowej kąpieli dla dwojga jest także muzyka. W tym celu można sięgnąć po romantyczne piosenki po polsku i angielsku. Mogą to być najbardziej znane miłosne przeboje wszech czasów, ale można także wybrać nieco mniej znane, ale równie urokliwe kompozycje o tematyce miłości. Głośniki należy ustawić we właściwym miejscu, aby nie zostały uszkodzone przez wodę. Muzyki nie puszczajmy zbyt głośno, gdyż wówczas może nam być znacznie trudniej się zrelaksować.

Udanych i romantycznych walentynek!

(Visited 656 times, 9 visits today)