Jak przerobić kurtkę jeansową?

Jak przerobić kurtkę jeansowąOkazuje się, że kurtka męska może mieć wiele zastosowań. Oczywiście przede wszystkim w zależności od jej fasonu i charakteru można ją zakładać na rozmaite okazje. Chroni przed chłodem i wiatrem, a także przynajmniej częściowo przed deszczem. Poza tym można nią okryć dziewczynę na randce, kiedy powie, że jej zimno. W ten sposób wiele par zbliżyło się do siebie, bo tak naprawdę pożyczenie kurtki to często tylko pretekst. Natomiast wcześniej czy później każda kurtka starzeje się i przestaje wyglądać atrakcyjnie.

Bez względu na to jak mężczyzna lubi swoją ramoneskę czy katanę, to w pewnym momencie będzie musiał przyznać, że nadaje się ona już do tego, żeby wychodzić w niej gdziekolwiek. Co wtedy powinien zrobić? Może ją wyrzucić, co jednak bywa dla niektórych dosyć ciężkie. Inna opcja to schowanie ukochanej męskiej kurtki gdzieś w szafie, jako pamiątkę szalonych lat. Natomiast istnieje jeszcze trzecie rozwiązanie, które na pewno ucieszy wielu panów, którzy nie chcą się jednak rozstać z ulubioną kurtką. Zawsze można spróbować przerobić kurtkę, chyba że jest już rzeczywiście w opłakanym stanie.

Zazwyczaj bez większego problemu można ciekawie przerobić jeansową katanę. Zaczynamy on obcięcia rękawów wzdłuż linii, po której były kiedyś przyszyte. Należy zostawić niewielki pasek materiału przy szwie. Kolejny krok to postrzępienie pozostawionego fragmentu jeansu. Najlepiej użyć do tego nożyczek. W ten sposób otrzymujemy oryginalną kamizelkę. Żeby jednak materiał, z którego jest zrobiona nie wyglądał na zniszczony można… zniszczyć go jeszcze bardziej… Przetarte i dziurawe ubrania jeansowe mogą wyglądać całkiem interesująco i modnie. Wystarczy użyć w tym celu dobrego pumeksu. Nieco inny pomysł polega na zanurzeniu kamizelki w wodzie z wybielaczem. Stanie się wtedy znacznie jaśniejsza i jakby odświeżona. Jeżeli komuś powyższe pomysły przypadły do gustu, to nie ma na co czekać. Trzeba zabrać się do pracy i dać kolejna szansę swojej ulubionej kurtce. A jeśli coś nie wyjdzie? Nie należy się tym za bardzo przejmować, bo przecież ubranie i tak było właściwie przeznaczone do wyrzucenia. Oczywiście podobnie jak kurtki męskie można też przerabiać wersję damską.

(Visited 926 times, 9 visits today)