Jak podkręcić rzęsy łyżeczką?

podkrecanie-rzes-na-lyzeczceFinezyjnie podkręcone rzęsy to idealnie dopełnienie zarówno subtelnego makijażu dziennego, jak i ekstrawaganckiego make-up’u wieczorowego. Spektakularny efekt można uzyskać na kilka sposobów. Jednym z nich jest wybór dobrej jakości mascary, a także odpowiednia technika nakładania tuszu. Duże znaczenie dla profilu poszczególnych włosków mają również codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Natomiast błyskawiczne podkręcenie zapewni użycie zalotki (np. termicznej) albo trwała na rzęsy przeprowadzona w gabinecie kosmetycznym.
Pomysłową alternatywą dla kosztownych lub żmudnych zabiegów upiększających stanowi podkręcanie rzęs łyżeczką. Wykonywanie tej czynności tuż przed lub chwilę po nałożeniu mascary zagwarantuje efektowne wyprofilowanie rzęs utrzymujące się przez cały dzień.

PODKRĘCANIE RZĘS ŁYŻKĄ

1.Podkręcanie rozpoczynamy od rzęs przy wewnętrznym kąciku oka.
2.Wypukłą stronę łyżki przykładamy do górnej powieki.
3.Kciukiem delikatnie dociskamy uszy do krawędzi łyżki od strony wklęsłej. Przytrzymujemy przez kilka sekund, po czym dociskamy kolejne włoski, stopniowo przechodząc w kierunku zewnętrznego kącika oka.

Uwaga: Ze względów praktycznych najlepiej sprawdzają się małe łyżeczki (do herbaty) wykonane ze stali nierdzewnej.

Dla wzmocnienia efektu, przed przystąpieniem do podkręcania rzęs, warto zanurzyć łyżeczkę w ciepłej wodzie, po czym starannie wytrzeć.
Podkręcanie rzęs łyżeczką można wykonać przed lub po nałożeniu mascary. W przypadku wymalowanych rzęs, finezyjny profil włosków uzyskamy w nieco odmienny sposób.

1.Na rzęsy nakładamy niewielką ilość tuszu. Poszczególne włoski powinny być perfekcyjnie rozdzielone.
2.Po upływie ok. 30 s. od wymalowania rzęs, przystępujemy do podkręcania włosków.
3.Do powieki przykładamy małą łyżeczkę, tak, aby jej boczna krawędź znajdowała się tuż przy nasadzie rzęs (stroną wklęsłą do powieki, a wypukłą na zewnątrz).
4.Począwszy od rzęs przy wewnętrznym kąciku oka, dociskamy poszczególne włoski do wypukłej strony łyżeczki. W tej pozycji przytrzymujemy przez kilka sekund.
5.Stopniowo kierujemy się w stronę zewnętrznego kącika oka.
6.W analogiczny sposób powtarzamy czynność stylizując rzęsy na drugim oku.

Uwaga: Do podkręcania malowanych rzęs nie należy podgrzewać łyżeczki, bo spowodowałoby to rozmazanie tuszu.
W ten sposób nie podkręcamy całkowicie wyschniętych rzęs, natomiast maksymalnie 30-40 s. po nałożeniu tuszu. W przeciwnym wypadku znacznie osłabimy włoski, narażając je m.in. na złamania.

(Visited 939 times, 5 visits today)