Jak ozdobić pokój na Boże Narodzenie?

zimowa-dekoracja-sypialniPuste mieszkanie to tylko cztery ściany. Kiedy jednak zaaranżujemy wnętrze stanie się czymś więcej niż tylko lokum. Będzie naszym azylem przed zewnętrznym światem. Aby tego dokonać wcale nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy. Wiele dekoracji bowiem można wykonać własnoręcznie niedużym kosztem. Ozdoby handmade do pokoju niebieskiego, fioletowego czy czerwonego mogą stać się także idealną metodą relaksu. Akcesoria origami czy dekoracje wykonane z papieru dodatkowo potrenują naszą cierpliwość. Mogą one posłużyć jako dekoracje do salonu czy jadalni, a także jako wystrój sypialni. Dekoracje do młodzieżowej sypialni, wystrój pokoju dla chłopca czy aranżacja pokoju dziewczynki to zupełnie inna bajka. Podobnie rzecz ma się z wystrojem pokoju dziecięcego. W tych wypadkach bowiem nie wystarczy nasz gust, trzeba wziąć pod uwagę także upodobania przyszłego lokatora. Wpływ na wygląd pokoju będzie miała także pora roku. Dekoracje pokoju na jesień mogą bardzo różnić się od tych letnich, zimowych czy wiosennych.

Skoro padło już hasło zimowych dekoracji warto zatrzymać się dłużej przy tym temacie. Przygotowaliśmy kilka propozycji ozdób na święta Bożego Narodzenia. Zaczniemy od ozdobienia drzwi zimowym wieńcem. Przygotuj wieniec z gałązek, sekator, srebrną farbę w sprayu, sztuczny śnieg, dekoracyjne gałązki z kulkami, szyszki, niebieską farbę brokatową  lub niebieski lakier do paznokci), bombki świąteczne, srebrna wstążka, drucik florystyczny.

Zacznij od bazy wieńca – w gotowy wieniec wpleć kilka gałązek, które nadadzą mi przestrzennego charakteru. Całość spryskaj sztucznym śniegiem. Szyszki pomaluj niebieskim lakierem i razem z gałązkami z kulkami przymocuj u dołu wieńca. Obok nich, również na druciku, przytwierdź bombki. Taki sam zestaw przyczep po lewej i prawej stronie wieńca. U góry możesz zostawić niepomalowane szyszki (dla kontrastu).

Gdy wejdziemy do pokoju obowiązkowo musimy w nim spotkać choinkę. Nikt jednak nie powiedział, że musi to być tradycyjne drzewko. Nasza propozycja to choinka z piórek dekoracyjnych. Potrzebne będą białe piórka różnej długości, stożek styropianowy, patyczki do lodów, patyczki do szaszłyków, papier welinowy, nożyczki, dwustronna taśma klejąca, szablon gwiazdki, pistolet na klej, brokat w sprayu, sztuczny śnieg. Jako pierwsze posortuj piórka na trzy grupy: długie, krótsze i najkrótsze. Ozdabianie choinki zaczniemy od dołu do góry czyli od największym piórek. Weź jedno z nich i posmaruj klejem wzdłuż środka. Następnie przyklej do stożka u jego podstawy i przyciśnij go za pomocą patyczka do lodów. W ten sam sposób przyklejaj coraz mniejsze piórka, aż do samej góry. W czubek wbij wykałaczkę i naklej na jej podstawę kilka piórek, aby wydłużyć choinkę. Z papieru welinowego wytnij koło o średnicy 7 cm. Przetnij je na pół i złóż jedną połówkę w stożek, sklej taśmą klejącą. Następnie wytnij z papieru kwadrat o wymiarach 7×7 cm i złóż go na pół. Odegnij prawą stronę tak, aby górny róg znalazł się mniej więcej na wysokości 1/4 długości boku. Zagnij lewy róg w taki sposób, aby krawędzie stykały się z poprzednim. Ponownie zagnij lewą stronę. Powstały trójkąt zagnij wzdłuż na pół. Przetnij wzdłuż przerywanej linii. Rozłóż gwiazdkę i zrób jeszcze trzy. Przyklej je do wystającej wykałaczki. Całość spryskaj delikatnie brokatem w sprayu.

(Visited 103 times, 1 visits today)