Jak osiągnąć siwy kolor włosów?

Jak farbować włosy na siwo?Mimo, iż siwy odcień włosów wielu osobom kojarzy się z wiekiem dojrzałym czy nawet starością, obecnie chętnie zarówno młodzi jak i starsi decydują się na eksponowanie stylowej, dodającej charakteru siwizny. Jednakże jeśli pragniemy cieszyć się efektowną, siwą fryzurką a nie zaobserwowaliśmy u siebie jeszcze pierwszego siwego włosa, nic nie stoi na przeszkodzie aby naturalny kolor włosów odbarwić na wybrany odcień srebrzystego czy siwego.

Jak się okazuje, farbowanie włosów na siwy kolor wymaga od nas nieco wprawy. Należy także zdawać sobie sprawę, iż jest to kolor dość wymagający, zatem nie będzie pasował do każdego typu twarzy czy typu urody. Pierwszym etapem przygotowania do farbowania się na siwy, szary czy srebrny kolor będzie zatem dobranie odpowiedniego odcienia, który najlepiej podkreśli atuty i zamaskuje niedoskonałości twarzy, zapewniając nam tym samym atrakcyjny i oryginalny wygląd.

Siwe włosy zyskują stopniowo coraz większe uznanie, zarówno wśród osób starszych jak i młodych, stawiających na oryginalność i niepowtarzalność swoich fryzur. Aby zatem osiągnąć wybrany, ciekawy i niebanalny odcień siwizny należy wybrać najlepsze kosmetyki, które dodatkowo nie będą niszczyły włosów, prowadząc do ich matowienia czy wysuszania. O siwe włosy należy po farbowaniu także odpowiednio dbać, serwując im co jakiś czas regenerujące i odbudowujące zabiegi z użyciem masek, płukanek lub odżywek.

Aby uzyskać siwą fryzurę, dostosowaną do naszych własnych preferencji i upodobań, warto byśmy wybrali odpowiedni środek do koloryzacji. Najlepiej będzie postawić w tej sytuacji przede wszystkim na profesjonalne i uznane merki, których preparaty nie zniszczą i nadmiernie nie obciążają naszych włosów. Bez wątpienia najlepszy efekt otrzymamy, jeśli zdecydujemy się farbować jasne blond włosy, które najłatwiej będzie nam rozjaśnić. Na dużo ciemniejszych kosmykach nierzadko konieczne będzie także użycie rozjaśniacza, dzięki czemu otrzymamy jednolity i równomierny, srebrny odcień.

Wśród najpopularniejszych kosmetyków do koloryzacji siwych włosów znaleźć można obecnie przede wszystkim trwałe farby, różnego rodzaju płukanki i szampony koloryzacyjne, nadające włosom pięknego połysku, utrzymującego się od kilku do kilkunastu myć. Zależnie więc od naszych potrzeb możemy wybrać środek najlepszy i najbardziej dopasowany do naszych wymagań. Z użyciem wybranej farby lub szamponu można też z powodzeniem wykonać na naturalnych włosach srebrzyste pasemka.

(Visited 479 times, 1 visits today)