Jak odnowić stary płaszcz?

przerobka-plaszczaNajczęstszym problemem kobiecym jest zmiana garderoby sezonowej. Wraz z nadejściem kolejnej pory roku zmieniają się trendy, wzory, przybywa nowych fasonów, a kiedy zagląda się do swojej szafy i okazuje się, że ubrania w niej nijak pasują do owych trendów – co wtedy? Szybko biec na zakupy by wzbogacić zestaw ubrań o nowe nabytki? Ale co z tymi sprzed roku? Czy aby na pewno wszystkie powinny odejść do lamusa? Problem nie dotyczy pojedynczych egzemplarzy bluzek, t-shirtów, spodni czy nawet sukienki, raczej chodzi o wierzchnie odzienie. Co roku witryny sklepowe prezentują modne płaszcze damskie w nowych krojach, z dodatkami nie mającymi nic wspólnego z poprzednimi sezonami. No cóż, taka kolej rzeczy, że nowy sezon przynosi diametralną nieraz zmianę garderoby damskiej.

Jednak nie zawsze trzeba pozbywać się swojego wiosennego lub jesiennego płaszczyka, można je ciekawie odświeżyć, przy odrobinie pomysłowości i kilku niedrogich dodatków z sieciówki. Ponadto można pokusić się o krawieckie przeróbki zrobione samodzielnie lub oddać swój płaszczyk do krawcowej, by wzbogaciła go o modne elementy lub też poddać go skróceniu. Tak jak z długich jeansów często udaje się nam zrobić fajne rybaczki, tak z długiego płaszcza wykonamy modny młodzieżowy płaszczyk do kolan.

Sposobów na odświeżenie garderoby z poprzedniego sezonu jest o wiele więcej. Wychodząc z domu warto założyć do płaszcza apaszkę lub szalik w najmodniejszych w danym sezonie wzorach. Sentyment do ulubionego płaszcza sprawia, że trudno się z nim rozstać, zwłaszcza jeśli nie jest znoszony. Jeśli jest to prosty prochowiec, można go zwęzić w talii, doszyć dodatkowe guziki i otrzymamy płaszczyk retro. A jeśli jest to płaszcz na zimę, warto wzbogacić go futerkowymi dodatkami na rękawach i kołnierzu. Drobne domowe przeróbki wykonamy kupując w pasmanterii nity, naszywki kwiatowe lub też miejscowo koronkę, to także dobry pomysł na płaszczyk wiosenny czy w stylu gotyckim, z czarnymi elementami kwiatowymi.

A jeśli zupełnie nie mamy pomysłu jak zmienić swój płaszcz, by stał się modnym, to może warto dokonać zamiany. Ta garderoba, która nie przypada nam do gustu może podoba się innej osobie, a my zyskami zamiast tego jakiś inny fajny ciuszek. Można także sprzedać swój niezniszczony płaszcz na którymś z portali sprzedażowych. Propozycją dla odważnych jest przefarbowanie swojego płaszcza na inny kolor. W wielu przypadkach nie jest to możliwe, ale jeśli płaszcz jest beżowy lub kremowy przemiana może się udać.

(Visited 1 221 times, 2 visits today)