Jak ocieplić mieszkanie wełną?

ocieplanie mieszkania

Z pewnością, właściwa termoizolacja pozwala na znaczne ograniczenie kosztów zużycia energii, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ocieplenie swego mieszkania wełną. Zanim przejdziemy do pracy, musimy przygotować sobie niezbędne narzędzia. Mowa tu przykładowo o poziomicy, nożu, obcęgach czy pionie. Oczywiście, przed rozpoczęciem pracy, należy dokładnie wymierzyć ściany. Dobrym pomysłem będzie też sporządzenie szkicu, na którym będą rozmieszczone wszystkie elementy rusztowania. Poza tym, trzeba wymontować ze ścian, np. parapety, rynny czy oświetlenie zewnętrzne.

W dalszym etapie usuwamy stary tynk, zaś wszelkie pęknięcia w murze, wypełniamy pianką. Ponadto, ubytki w ścianach należy wyrównać zaprawą murarską. Nie zapominamy także o tym, że trzeba ze ścian usunąć grzyb i pleśń, jeżeli się na nich pojawiały, a kolejno pokrywamy je preparatem grzybobójczym. Kiedy ściany są już właściwie przygotowane, możemy przejść do rozłożenia rusztowania. Z pewnością, najlepiej jest je stworzyć z drewnianych desek, które warto pokryć preparatem grzybobójczym i ogniobójczym. W dalszym etapie nad odśnieżnicami okiennymi i drzwiowymi montujemy łaty poziome o tej samej grubości co slupy. Warto dodać, że elementy rusztowania do ścian należy przytwierdzić za pomocą kołków szybkomontażowych. Oczywiście, podczas montażu cały czas kontrolujemy pion i poziom, jeżeli chcemy, aby nasza elewacja była równa.

Na początku montujemy łaty pionowe o przekroju 4,5 *5 cm. Pamiętamy o tym, żeby odległość między nimi była równa szerokości płyty termoizolacyjnej, ale nie mniejsza niż 60 cm. W tym momencie możemy przystąpić do montażu płyt z wełny. W tym celu przykładamy płytę do ściany i ją przytwierdzamy od dołu za pomocą specjalnych łączników. Dopasowujemy ją na styk do przestrzeni powstałymi pomiędzy kolejnymi słupami rusztowania. Po przytwierdzeniu wszystkich płyt mocujemy folię wiatroizolacyjną. Na końcu możemy przymocować płyty z sidingu, wtedy nasza elewacja będzie strzelna i ładna.

Jak widać, ocieplanie mieszkania za pomocą wełny nie jest trudnym zadaniem, jednakże wymagającym cierpliwości i precyzji.

(Visited 8 times, 1 visits today)