Jak obniżyć koszty sylwestra za granicą?

sylwester za granicą

W ostatnim czasie można zauważyć, że ogromnym zainteresowaniem cieszą się wycieczki sylwestrowe, w szczególności organizowane przez biura podróży. Mowa tu nie tylko o wyjazdach krajowych, ale i zagranicznych, które mają wielu zwolenników, zarówno wśród dorosłych jak i młodzieży. Oczywiście, tego rodzaju imprezy na ogół nie należą do najtańszych, ale nie jest to normą, ponieważ koszty wycieczki noworocznej możemy nieco obniżyć, ale pod warunkiem że będziemy stosowali się do poniższych rad.

Po pierwsze, o rezerwacji wycieczki musimy pomyśleć znacznie wcześniej, najlepiej wiosną lub najpóźniej latem, gdyż wtedy biura podróży mogą nam zaproponować wczasy zimowe po atrakcyjnej cenie w ramach oferty first minute. Warto zaznaczyć, że w tym wypadku koszty wyjazdu są nie tylko niższe, ale i program wycieczki jest znacznie bogatszy niż wtedy, gdy wkupujemy ją zimą. Natomiast osoby o mocnych nerwach i te, którym nie przeszkadza czekanie z wykupieniem wycieczki do ostatniej chwili, mogą skorzystać z ofert last minute. Jednakże ta opcja oznacza siedzenie na walizkach i „polowanie” na okazję, która może się nigdy nie nadarzyć lub nie spełniać do końca naszych oczekiwań.

Ponadto, nigdy decyzji o wyjeździe nie powinniśmy poodejmować pochopnie. Przede wszystkim, zawsze musimy porównać ze sobą oferty różnych biur podróży i poinformować doradcę klienta o tym, że warunki wycieczki pertraktujemy z różnymi biurami i, że wybierzemy tę ofertę, która będzie dla nas najkorzystniejsza. W związku z tym, że konkurencja na rynku turystycznym jest ogromna, zawsze jest szansa na to, że dane biura, bijąc się o klienta, przedstawią nam lepsze warunki urlopu sylwestrowego. Na uwagę zasługuje fakt, że znacznie tańsze są wycieczki autokarowe od samolotowych. Otóż, warto skorzystać z tej pierwszej opcji, mimo że podróż będzie mniej komfortowa, ale za to dzięki temu rozwiązaniu możemy oszczędzić sporo pieniędzy.

Poza tym, zamiast oferty all exlusive warto wykupić wycieczkę z wyżywieniem HB, czyli ze śniadaniami i obiadokolacjami oraz płatnymi napojami do posiłków. Jeżeli jeszcze chcemy bardziej zaoszczędzić, możemy zarezerwować pobyt wyłącznie ze śniadaniami lub bez wyżywienia i stołować się na własną rękę. Oprócz tego, jedną z najtańszych form witania Nowego Roku jest zabawa sylwestrowa pod chmurką, na którą nie trzeba zakładać eleganckich strojów, kosztujących dosyć sporo, co wiąże się też ze znacznymi oszczędnościami.

Jak widać, wyjazd sylwestrowy za granicę wcale nie musi kosztować nas sporo, jeżeli będziemy się stosować do powyższych wskazówek. 

(Visited 48 times, 1 visits today)