Jak nauczyć się walca wiedeńskiego w domu?

samodzielna-nauka-walcaTylko ten, kto ma już za sobą przygotowania do ślubu i wesela wie, ile potrzeba czasu, trudu i pieniędzy, aby zapiąć wszystko na ostatni guzik. Nic więc dziwnego, że młodzi szukają oszczędności gdzie tylko się da. Jednym ze sposobów na zachowanie kilku banknotów w portfelu jest rezygnacja z tego, co zbędne. Może to być na przykład płatny i, co by nie mówić, zajmujący trochę cennego czasu kurs tańca. Nauka pierwszego tańca za darmo jest możliwa!

Okazuje się, że jednym z popularniejszych, jeżeli nie najpopularniejszym, tańcem weselnym jest walc wiedeński. Jego główną zaletą jest to, że jest naprawdę łatwy do nauki i tańczenia. A skoro tak, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować samemu, w zaciszu własnego domu, nauczyć się tego tańca. Zalet takiego rozwiązania, oprócz oczywistej, wyżej wspomnianej, jest mnóstwo.

Uczymy się kiedy, gdzie, jak długo i w jakim tempie chcemy. To my decydujemy, czy nauka będzie odbywać się bladym świtem czy późną nocą, w salonie, na tarasie czy w ogrodzie. To od nas zależy, czy będziemy ćwiczyć nieprzerwanie po trzy godziny dziennie czy trzy razy w ciągu dnia po godzinie. To w końcu nasza decyzja, czy za naukę weźmiemy się kilka miesięcy czy kilka tygodni przed weselem.

Najlepsze jednak jest to, że każdą lekcję, począwszy od nauki ramy tanecznej a skończywszy na całym układzie tanecznym walca, możemy powtarzać tyle razy, ile potrzebujemy. Oczywiście między ramą taneczną a układem walca jest kilka rzeczy, które nie mogą być pominięte. Szukając kursów internetowych i płyt z filmikami instruktażowymi zwróćmy uwagę na to, aby nauka odbywała się etapami, od rzeczy najłatwiejszych do trudniejszych. Do pierwszej grupy, oprócz wspomnianej już ramy czyli ułożenia ciała w tańcu, należy opanowanie kroku podstawowego. Do drugiej grupy zaliczyć można naukę figur walca wiedeńskiego, w tym krok zmienny, natural fleckerl i reverse fleckerl.

Nauka walca przez internet to tak popularna forma nauki tańca, że w sieci aż roi się od stron poświęconych temu zagadnieniu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę początek wcześniejszego zdania, aby mieć dostęp do dziesiątek potrzebnych nam informacji i instrukcji. Żeby walca uczyć się samemu nie jest jednak konieczny dostęp do internetu. Takie samo zadanie co on spełnią płyty instruktażowe. Warto o nie popytać znajomych, zwłaszcza tych, którzy interesują się tańcem lub uczyli się już walca na swój pierwszy taniec. Nauka walca z płyty, przynajmniej ta teoretyczna, może się wtedy odbywać w komunikacji publicznej lub kolejce do lekarza. Praktycznie wszędzie tam, gdzie weźmiemy ze sobą laptopa.

Jeżeli zabieramy się za naukę praktyczną , dobrze, abyśmy mieli odpowiedni, a więc wygodny strój do ćwiczeń tanecznych. Dotyczy to zwłaszcza butów, bo przecież podczas walcowania to właśnie stopy są najbardziej obciążone i najbardziej narażone na kontuzje. Aby „poczuć taniec” ćwiczmy do różnych utworów do walca, których jest sporo, zarówno polskich jak i angielskich.

(Visited 108 times, 1 visits today)