Jak nauczyć się francuskiego w rok?

nauka-francuskiegoCzy to w ogóle jest możliwe nauczyć się posługiwać dobrze językiem obcym w zaledwie jeden rok? Po wieloletniej nauce, w szkole podstawowej, gimnazjum, poprzez liceum a nawet studia, wiele osób mówi, że nie zna dobrze języka. Zatem w czym problem? Okazuje się, że wcale nie trzeba wielogodzinnych żmudnych zajęć by móc dojść do perfekcji we francuskim. Choć dla wielu jest on językiem trudnym, wręcz nie do pojęcia, poznawanie go nie różni się tak naprawdę od innych kursów językowych. Jeśli zdecydujemy się na zajęcia w grupie pod okiem nauczyciela, oczywiście musimy zacząć od podstaw, jeśli nigdy nie mieliśmy styczności z francuskim.

Podobnie jest z samodzielną nauką. Zaczynamy od podstaw, poznając alfabet, dobrze jest też poczytać nieco o kulturze Francji, mentalności tego dość ekspresywnego narodu. Wiedza ta może okazać się pomocna. A co dalej? Jak skutecznie zapamiętywać podstawowe wyrażenia i zwroty francuskie, jak zapamiętywać słówka i jak je powtarzać, nie nudząc się i nie zniechęcając do dalszych postępów. Nauka w domu wymaga sporo silnej woli, ale na szczęście dzisiaj mamy pod ręką tak wiele pomocy i materiałów do nauki francuskiego on-line. To wspaniałe, że przesiadywanie przed komputerem nie musi być tylko marnowaniem czasu, ale pożytecznym zdobywaniem wiedzy językowej.

Jak?

Na portalach i rozmaitych stronach www znajdziemy porady jak szybko uczyć się słówek francuskich; na przykład przez skojarzenia słów podobnie brzmiących w języku polskim i francuskim, ale mających inne znaczenie i pisownie. Rozmaite gry słowne, poprzez zabawę uczą wyrazów, to rozwiązanie dla uczących się dzieci jak i dorosłych. Strony, gdzie znajdziemy objaśnienia gramatyczne, dotyczące pisowni i wymowy, pozwalają na codzienne zapoznawanie się z regułami tworzenia zdań i używania określonego słownictwa tematycznego. Logując się na takich portalach można ćwiczyć codziennie po godzinie lub dwie nie nudząc się, a następnego dnia powtarzać materiał. Odmiana rzeczowników, stopniowanie przymiotników francuskich, rodzajniki, to wszystko w krótkim czasie daje się przyswoić z efektywnym kursem językowym on-line lub pobierając darmowy pakiet audiobooków do francuskiego.

Umiejąc ok. 3 tys. słów i znając podstawowe zasady gramatyczne możemy swobodnie porozumiewać się we Francji. Ważne jest aby po roku intensywnej nauki, używać języka wyjeżdżając za granicę lub korzystając z konwersacji z native speakerem. Wtedy dopiero sprawdzimy swe umiejętności, a może się okazać, że są naprawdę na wysokim poziomie.

(Visited 48 times, 1 visits today)