Jak kupować leki przez internet?

tanie-leki-przez-internetKażdy z nas szuka oszczędności, dlatego kupujemy tam gdzie jest taniej. Na co dzień produkty pierwszej potrzeby staramy się nabywać w sklepach, gdzie ich ceny są atrakcyjniejsze i objęte promocjami. Nierzadko też decydujemy się na zakupy przez Internet. Sprzęt AGD, RTV, odzież i coraz częściej produkty spożywcze nabywamy w e-sklepach. Stało się to powszechną i popularną praktyką, co więcej, mamy większą wiedzę i świadomość na ten temat, więc i kupujemy bezpieczniej. Jednak czy wszystko warto kupować przez Internet? Co z lekami?

Przez długi czas istniały poważne obawy, że nabywanie medykamentów w aptekach internetowych jest niebezpieczne. I w istocie tak było. Nie zawsze takie sklepy miały stosowne pozwolenia, a leki przez nie oferowane mogły pochodzić z niepewnych źródeł a tym samym szkodzić. Jednak jest pewna opcja zapewniająca zakup bezpiecznych leków z pewnego źródła przez Internet. Oferują taką możliwość sieci aptek działających w rzeczywistości na rynku. Korzystając z ich e-sklepu można wybrać leki, także zamówić prze Internet leki na receptę, a odebrać je w jednej z aptek należącej do tej właśnie sieci. Korzyści z takiego nabywania leków są niemałe. Jakie?

Po pierwsze zamawiając przez Internet płacimy przy odbiorze niższą cenę a za dostarczenie leków do apteki nie płacimy kosztów przesyłki. Jedyny problem to konieczność pofatygowania się do apteki. Jednak jeśli jest ona w pobliżu takie zakupy stają się opłacalne. Po pierwsze od razu wiemy jaki lek jest dostępny, płacimy mniej i hurtowo odbieramy leki, także te których akurat w aptece w momencie robienia zakupów może nie być na stanie. Przez Internet zamówimy refundowane leki dla chorych na cukrzycę i inne choroby przewlekłe, zrealizujemy receptę na leki refundowane a także na stronach internetowych aptek sprawdzimy obowiązującą listę preparatów z refundacją.

Apteki internetowe nie mogą się różnić niczym od tych działających normalnie, muszą spełniać wszelkie wymogi i przede wszystkim być zarejestrowane jak każda inna apteka czy punkt apteczny. Chodzi o to by można je było kontrolować. Każda apteka prowadząca sprzedaż wysyłkową musi zgłosić działalność w inspektoracie farmaceutycznym.

(Visited 60 times, 1 visits today)