Jak dostać kredyt bez dochodów?

kredyt-bez-zaswiadczenDzisiejsze czasy nie są niestety łatwe dla żadnej grupy ludzi poszukującej stałego zatrudnienia w jakimkolwiek segmencie. Młodzież nie jest w stanie znaleźć odpowiedniego pracodawcy z racji swojego braku doświadczenia, zaś ludzie dojrzali nie są brani pod uwagę z powodu zbyt zaawansowanego wieku. Tworzy to swoistą niszę, która sięgnęła już 12% w całym kraju – bo tyle dzisiaj wynosi odsetek osób bezrobotnych wg oficjalnych wyliczeń. Skutkiem takiej sytuacji jest oczywiście brak pieniędzy, bardzo często na podstawowe wydatki, a sposób jego zdobycia pozostaje tak naprawdę tylko jeden – kredyt. Do dzisiaj większość społeczeństwa uważa, że żeby uzyskać kredyt potrzebne jest zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach, którego wymaga praktycznie każdy bank weryfikując zdolność kredytową klienta. Ale czy na pewno tak jest?

Większość banków bardzo dokładnie bada swojego klienta i wymaga olbrzymiej ilości dokumentów potwierdzających posiadanie stałej pracy i możliwość obciążenia swojego domowego budżetu. Szanse na otrzymanie kredytu bez dochodów stałych w banku jest tak naprawdę znikoma; oczywiście istnieją firmy, które mają bardziej elastyczne zasady, takie jak Meritum Bank, PKO czy BNP Paribas Bank, ale uzyskanie zgody na pożyczkę nawet w tych bankach jest praktycznie niemożliwe bez posiadania stałej pracy.

Ostatnią deską ratunku w tak patowej sytuacji są instytucje pozabankowe, które również oferują pożyczki. Większość z nich rozumie sytuację Polaków, którzy nie posiadają oficjalnego dochodu i jest w stanie udzielić kredytu bez zaświadczeń od pracodawcy. Jednak gdzie znaleźć uczciwą i renomowaną firmę gotową nam pomóc? Pierwszym miejscem do którego należy się udać jest Internet. Większość pożyczek online udzielana jest bez sprawdzania stanu finansowego klienta. Oczywiście są to małe i krótkoterminowe pożyczki – z reguły rozpoczynające się od kwoty 100 zł, a kończące na 1000 zł. Każda kolejna, jeśli spłacimy poprzednią, może być już większa i sięgać nawet kilku tysięcy złotych, które z pewnością wystarczą na spłacenie naszych bieżących potrzeb finansowych. Jeśli jednak nie posiadamy zaufania do firm niezwiązanych z segmentem bankowym, pozostają nam firmy, które ewentualnie byłyby skłonne zgodzić się do udzielenia nam kredytu nawet jeśli nie posiadamy stałych dochodów. Większość banków ma w swoich folderach oferty podpisane „bez zaświadczeń”, w których możemy znaleźć interesującą nas ofertę.

Uzyskanie kredytu bądź pożyczki bez posiadania zaświadczenia o oficjalnych i stałych dochodach jest oczywiście możliwe – najłatwiej jest je otrzymać z firm prywatnych, które nie są bankami i mają mniej restrykcyjne zasady dotyczące tego problemu. Niemniej również wielkie firmy wyszły naprzeciw takim klientom i przy odrobinie szczęścia jesteśmy w stanie uzyskać kredyt także u nich. Wybór należy tylko i wyłącznie do nas.

(Visited 6 times, 1 visits today)