Jak czyścić kurtkę z prawdziwej skóry?

kurtka skórzana

Pielęgnacja kurtki z prawdziwej skóry to dla wielu osób ogromne wyzwanie. Przede wszystkim, duże znaczenie ma tu strach przez zniszczeniem kreacji, gdyż kosztuje ona co najmniej kilkaset złotych. W związku z czym zanim przejdziemy do czyszczenia stroju z naturalnej skóry, musimy się dowiedzieć, jak to uczynić. Przede wszystkim, do każdej kurtki powinna być dołączona karta gwarancyjna, na której określone są zasady jej pielęgnacji. Bywa, iż te wskazówki umieszczone są na metce. Ponadto, zawsze możemy jeszcze poprosić o radę w sklepie z galanterią skórzaną.

Jak dbać o kurtkę ze skóry?

Po pierwsze, kurtki skórzane możemy prać ręcznie lub w pralce, ale tylko przy użyciu specjalnego płynu do prania skóry i kożuchów. Ważne jest to, by podczas automatycznego czyszczenia ustawiać właściwą temperaturę, a wtedy nasza kurtka będzie mięciutka, czysta i się nie skruszy. Oczywiście, gdy na kreacji są tłuste plamy lub mocne zabrudzenia przykładowo na kołnierzu, należy zamoczyć ją w praniu ręcznym i delikatnie czyścić za pomocą szczoteczki. Ponadto, pamiętamy o tym, by nie prać ze sobą dwóch różnych rzeczy, czyli do pralki nie wkładamy przykładowo spodni jeansowych czy różnokolorowych kreacji, które mogą zafarbować.

Natomiast, gdy nie mamy dostępu do specjalistycznych preparatów, to zawsze możemy jeszcze wyczyścić śliczną kurtkę ze skóry za pomocą domowych sposobów. Otóż, możemy to uczynić za pomocą mleczka do demakijażu oczu, które skutecznie usunie nieczystości. Następnie, aby skóra nie popękała, trzeba ją nasmarować tradycyjnym kremem Nivea, który szybko się wchłania i dodatkowo ładnie pachnie. Niektóre osoby też do pielęgnacji skóry stosują wodę z amoniakiem, zwłaszcza gdy zabrudzania są naprawdę widoczne. Oprócz tego, wśród domowych kosmetyków możemy jeszcze wymienić oliwkę dziecięcą. Jednakże, zanim zdecydujemy się na któryś z domowych środków do czyszczenia skóry, musimy mieć świadomość tego, że czynimy to własną odpowiedzialność, gdyż ich skuteczność tak naprawdę zależy od rodzaju skóry. A, więc żeby nie zniszczyć stroju, warto preparat przetestować na niewielkim kawałku kreacji, by zobaczyć jego działanie.

Natomiast, gdy nie jesteśmy przekonani do żadnego z powyższych sposobów, powinniśmy oddać skórzaną kurtkę, specjaliście, który ją wyczyści, gdyż wtedy będziemy mieć pewność, że wróci do nas odnowiona i w nienaruszonym stanie.

(Visited 1 349 times, 1 visits today)