postheadericon Jak zrobić kurczaka wielkanocnego z papieru?

kurczak-z-kartonuChociaż na kilka dni przed świętami wielkanocnymi zazwyczaj mamy na głowie wiele obowiązków, to warto znaleźć czas na przygotowanie oryginalnych ozdób. Dzięki takim dekoracjom będziemy mogli zadbać o efektowny wystrój stołu lub okna. Co więcej, tworzenie zwierzątek z wydmuszek czy wielkanocnych stroików z makaronu na pewno przypadnie do gustu przede wszystkim dzieciom – warto więc zachęcić je do udziału w tworzeniu tego rodzaju dekoracji na święta wielkanocne.

Obok ozdób z masy solnej czy z bibuły bardzo popularne są dekoracje z papieru. Ich tworzenie jest możliwe przede wszystkim dzięki sztuce origami, które jest sztuką składania papieru pochodzącą z Chin. Punktem wyjścia w tworzeniu wielkanocnych ozdób z papieru może być nawet zwykła papierowa kartka.

Jeśli jednak chcemy, by stworzony przez nas kurczak czy zając z papieru były nieco bardziej trwalszymi ozdobami, wówczas warto sięgnąć po blok techniczny. Kurczaczek wielkanocny z papieru jest dość prostą w wykonaniu ozdobą, która z całą pewnością rozjaśni nasz świąteczny stół. Jego zrobienie powinno nam zająć kilkadziesiąt minut, ale na początku czas ten może się nieco wydłużyć, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Do zrobienia niewielkiego kurczaka z papieru będziemy potrzebować karteczki o wymiarach około 3,5 na 5,5 cm. Takie karteczki należy poskładać wzdłuż dłuższego boku, a następnie znów złożyć na pół. Następnie kartki rozkładamy i składamy do środka zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Tak przygotowane karteczki należy złożyć zewnętrznymi rogami do środka, starając się wepchnąć ich końce w szczelinę kolejnych karteczek. Wielkanocny kurczak z papieru powinien składać się z około piętnastu-szesnastu rzędów – najlepiej jest je wykonać z żółtych karteczek. Natomiast grzebień i dziób można wykonać z czerwonych karteczek – dzięki temu nasz kurczak będzie bardziej realistyczny. Nie zapomnijmy także o wykonaniu oczu kurczakowi – można je zrobić z czarnych karteczek, ale jeśli nie będziemy takich posiadać, wystarczy, że sięgniemy po czarny flamaster. Z pozostałych kartek papieru należy wykonać skrzydełka i doczepić je kurczakowi, najlepiej przy pomocy mocnego kleju. W ten sposób powstaje ciekawa świąteczna dekoracja.

Wielkanocne ozdoby z papieru są stosunkowo łatwe do wykonania, a dzięki temu w kilka chwil możemy uzyskać naprawdę efektowne dekoracje, które bez obaw możemy wykorzystać do przystrojenia świątecznego stołu, ale nie tylko. Ozdoby z papieru bardzo ładnie będą prezentować się także na okiennym parapecie – mogą więc pojawić się w kuchni, salonie czy w każdym innym pomieszczeniu naszego mieszkania.

Share Button

Comments are closed.

Najlepsze porady
Jak to działa?

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 36007 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/865.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 353

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-zrobic-kurczaka-wielkanocnego-z-papieru/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/865.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/865.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:358 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xjd/public_html/865.pl/wp-includes/functions.php(3598): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/865.pl/wp-includes/plugin.php(524): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/865.pl/wp-includes/load.php(671): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/xjd/public_html/865.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 358