postheadericon Jak zrobić huśtawkę z drewna?

Jak zrobić huśtawkę z drewnaDzieci uwielbiają zabawy na huśtawce. Kiedy tylko jest ładna pogoda proszą swoich rodziców o pójście na plac zabaw. Natomiast jeśli ktoś ma odpowiednio dużo miejsca w ogrodzie powinien pomyśleć o postawieniu w nim huśtawki. Oczywiście bez większego problemu można kupić gotową konstrukcję ramy i zawiesić na niej element ruchomy. Poza tym huśtawkę można też powiesić na drzewie. Są osoby, które decydują się natomiast na samodzielne wykonanie całej huśtawki. Najlepiej zrobić ją z drewna. Wykonanie ramy z metalowych rur jest trudniejsze i bardziej pracochłonne.

Zaczynamy od projektu drewnianej huśtawki. Należy zachować odpowiedni schemat. Wygląda on w taki sposób, że po dwóch bokach ramy maja powstać litery „A”. Na nich natomiast umieszcza się belkę z hakami albo obręczami, na których zawiśnie huśtawka. Zazwyczaj używa się drewna dębowego, sosnowego, świerkowego, bukowego lub brzozowego. Trzeba je oczywiście zaimpregnować. Belki, które będą stawiły boki stelaża trzeba ponacinać w miejscach ich styku, a następnie stosuje się grube śruby. Jeśli chodzi o ustawienie ramy na podłożu, to można zrobić fundamenty z betonu i połączyć je ze stelażem za pomocą specjalnych metalowych elementów. Kiedy boki będą już stały montuje się belki stanowiące połączenia i wzmocnienia oraz górną belkę. Należy pamiętać o tym, żeby szerokość ramy wynosiła co najmniej 3 metry, a jej wysokość 2-2,5 metra.

Następnie wykonuje się samą huśtawkę. W tym celu trzeba odpowiednio przygotować oraz poskręcać je ze sobą. Trzeba też przymocować łańcuchy lub sznury, na których huśtawka będzie mogła wisieć. Inny pomysł, to zrobienie huśtawki z opony. Natomiast należy pamiętać, że jest to siedzisko odpowiednie dla nieco starszych dzieci. Oczywiście można po prostu kupić coś gotowego, na przykład z tworzywa sztucznego. Gotowe huśtawki dla małych dzieci mają od razu odpowiednie elementy zabezpieczające malucha przed wypadnięciem. Kiedy zawiesi się już huśtawkę można rozpoczynać zabawę! Jednak, żeby była ona jeszcze weselsza i powodowała, że dzieci nie będą chciały opuszczać ogrodu, można zrobić huśtawkę z wieżą. Najlepiej, aby zawierała ona drabinkę, zjeżdżalnię, miejsce do siadania na górze i piaskownicę. Wtedy, jeśli tylko nie zbraknie towarzystwa koleżanek i kolegów, dzieci nie będą już musiały chodzić na plac zabaw, bo wszystko będą miały na miejscu. Po całym dniu szaleństw na świeżym powietrzu na pewno maluchy będą miały większy apetyt, a potem dobrze będą spały. Czyli okazuje się, że zrobienie huśtawki w ogrodzie ma same zalety. Można dodać do nich jeszcze to, że podczas wykonywania huśtawki można popracować choć trochę nad własną kondycje fizyczną.

Share Button

Comments are closed.

Najlepsze porady
Jak to działa?

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 36202 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/865.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 353

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-zrobic-hustawke-z-drewna/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/865.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/865.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:358 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xjd/public_html/865.pl/wp-includes/functions.php(3598): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/865.pl/wp-includes/plugin.php(524): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/865.pl/wp-includes/load.php(671): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/xjd/public_html/865.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 358